اهمیت قیمت ضایعات چدن در صنعت

محصولات چدنی به زندگی مان اتفاقی جدید نیست. ابتدا قیمت خود چدن و سپس ضایعات چدن اهمیت پیدا خواهد کرد. فلز چدن فلزی با قیمت ارزان بوده که با فناوری جدید اما آسان تولید شده است. امروزه فلز چدن کاربرد های متعددی دارد. از جمله کاربرد های چدن مهندسی ، فولاد سازی و پزشکی است. بعد از استفاده شدن از وسایل چدنی یا در حین ساخت وسایل چدنی قراضه های چدنی مطرح خواهد شد زیرا نباید به فکر دور ریختن قراضه های چدنی در زمان تولید و مصرف بود. قیمت ضایعات چدنی مانند سایر ضایعات فلزی روند صعودی دارد و همین بازده اقتصادی برای آینده است. با وجود روند صعودی قراضه های چدنی اما هنوز قیمت ضایعات پایین است البته هر چه کیفیت ضایعات و منبع پایین تر باشد قراضه های چدنی هم از ارزش کمتری برخوردار خواهند بود یعنی چدنی که در شرایط خوبی نگهداری شده قیمت بالاتری را در مقایسه با چدن های مستهلک، زنگ زده و کهنه خواهد داشت.

پس باید نتیجه گرفت که قیمت ضایعات فلز چدن بستگی به کیفیتش دارد. ضایعات چدن از رایج ترین ضایعات فلزی در آمریکا هستند زیرا ضایعات آهن از قیمت بالاتری نسبت به دیگر ضایعات برخوردارند. اگر قرار است که یک حیاط ضایعات را تحویل بدهید (به عنوان ضایعاتی) قبل از هر چیز قراضه های چدنی را به شکل قابل استفاده درآورید. برای قیمت اصلی ضایعات چدنی، ضایعات چدنی را با دیگر ضایعات مخلوط نکنید. در صورتی که قراضه های چدنی انباشته شوند شاهد دیدن گورستانی از ضایعات فلزی خواهید بود که برای تولید قابل استفاده نیستند. در صورتی که قراضه های چدنی بازیافت شوند یعنی برای تولید دوباره به کارخانه تحویل داده شود کارخانه ضایعات_چدنی را ذوب کرده و برای تولید مجدد به کار خواهد برد.

کارخانه ها و شرکت های زیادی وجود دارند که مشغول بازیافت قراضه های چدنی و آهن قراضه هستند و قیمت خوبی را ارائه داده اند. پس از مطالبی که گفته شد باید نتیجه گرفت که قیمت قراضه های چدنی مهم است زیرا مراکز زیادی وجود دارد که به دنبال بازیافتش هستند و ما با جمع آوری و فروش ضایعات چدنی کمک بزرگی را به اقتصاد کرده ایم.

 


خرید ضایعات چدنی | فروش ضایعات چدنی | خرید چدن نشکنفروش چدن نشکن | ضایعات گل محمدی


 

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*

    برای خرید و فروش پیام ارسال کنید
    ارسال کن